Belediye Başkanı Eroğlu, Gebze Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Halit Özen, İstanbul Teknik Üniversitesinden Doç. Dr. Muhammed Ziya Paköz ve Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte şehrin dört bir yanında inceleme ve araştırma yaptı.

Tokat Belediye Plevnespor, Siirt Deplasmanında Tokat Belediye Plevnespor, Siirt Deplasmanında

Ekip, sabahın erken saatlerinden akşam mesai saati bitişine kadar şehrin ana arterleri başta olmak üzere trafiğin yoğun olduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

Başkan Eroğlu, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, "Ulaşım alanında yetkin, etkin ve ciddi akademik çalışmalara imza atmış hocalarımızı İstanbul’dan Tokat’ımıza davet ettik. Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren şehrimizin ana arter yollarını, kavşaklarını, trafiğin tıkandığı alanları gezdik, inceledik. Şuanda da incelemeye devam ediyoruz. Yapacağımız çalışmalarla inşallah Tokat’ımızın trafiğiyle ilgili önümüzdeki 5 yıllık süreçte ciddi adımlar atacağız. Bu adımları atarken de tabii ki profesyonel desteklerle, en doğru ve en ciddi netice alacağımız planlarla adım atacağız. Alt geçitler, üst geçitler, yeni yollar açılmasıyla ilgili konularımız var. Trafiğin tek yön ve çift yön olacağı alanlar var. Yeşil Dalga çalışmamız ve şehir merkezinde otopark alanlarının artırılmasıyla ilgili çalışmalarımız var. Toplu taşımayla ilgili yeniliklere açık ayrı çalışmalarımız olacak. Çok başlıkta ciddi anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızı ete kemiğe büründürüp halkımızla paylaşacağız. Daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde gideceğiniz yerlere ulaştıracak bir anlayışla çalışmalarımızı yapmış olacağız.”dedi.

Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)

Editör: Muhammed Özkan