Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Ailece Bayram Namazında Buluşalım” programı kapsamında bayram namazı sonrası şehitler, Filistin ve dünyadaki tüm mazlumlar için Türkiye genelindeki 90 bin camide dualar edildi. Bu kapsamda Tokat’ta vatandaşlar Ramazan Bayramı dolayısıyla camileri doldurdu.

İl Müftüsü Esat Yapıcı, Ramazan Bayramı Namazı öncesinde Karşıyaka Merkez Camii’nde cemaatle buluşarak "Ramazan Mektebi" konulu sohbette bulundu.

İl Müftüsü Esat Yapıcı, sohbetin akabinde Ramazan Bayramı Namazını kıldırarak hutbe irat etti. Hutbenin ardından getirilen tekbirlerle, yeryüzündeki mazlum coğrafyalardaki zulüm, baskı ve şiddet gören mü'min kardeşlerimiz için dua ve niyazda bulundu.

Tokat Kadın Kooperatifleri Satış Mağazası'nın Açılışı Gerçekleştirildi Tokat Kadın Kooperatifleri Satış Mağazası'nın Açılışı Gerçekleştirildi

Namazın ardından Tokat Valisi Numan Hatipoğu, Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ve İl Müftüsü Esat Yapıcı cemaatle bayramlaştı.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)