Tokat'ta 2 Katlı Ahşap Evde Çıkan Yangın Söndürüldü Tokat'ta 2 Katlı Ahşap Evde Çıkan Yangın Söndürüldü

İşletme denetimlerinde; İşletme Kayıt/Onay Belgesi, Hijyen ve Teknik Şartlar, Son Kullanım Tarihi, Etiket Bilgileri gibi konularında kontrollerin yapıldığı bildirildi. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin Mübarek Ramazan ayında sofralarda güvenilir gıdaların bulunmasını sağlamak amacıyla gerekli denetimlerin yapıldığını ve ramazan ayı ve Ramazan Bayramı öncesinde yoğun olarak denetimlerin yapılacağını kaydetti. Ramazan ayında fırınlar, lokantalar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri üretimi yapan yerlerdeki denetimlerin artırıldığını söyledi.
Yıl boyunca halkımızın gıda güvenliğini sağlama ve güvenilir gıdaya ulaşımı noktasında yoğun bir çabanın harcandığını söyleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan ŞAHİN, tüketicilerin gıda ile ilgili herhangi bir ihbar ve şikâyetini Türkiye'nin her yerinden Alo 174 Gıda Hattı'na ya da "0501 174 0 174" numaralı Whatsapp Gıda İhbar Hattı'na bildirebileceklerini kaydederek “alınan bildirimlere kısa sürede müdahale etme olanaklarına sahip olduklarını ve bu vesile ile tüm halkımızın Ramazan Bayramını Kutladığını” ifade etti.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)