Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde açılan okuma-yazma kursları her yaş grubu kadınların ilgisini çekiyor. Okuma yazma kursu dışında kadın elbise dikimi, dekoratif ev tekstili, iğne oyası, çini, yemek atölyesi, dikiş-nakış gibi imkanlardan da yararlanan kadınlar, bir yandan kendilerini geliştirirken bir yandan da ev bütçesine katkıda bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği çerçevesinde açılan kursların devam ettiğini belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu "2015 yılında Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizin ilkini faaliyete geçirerek, okuma yazma kursları başta olmak üzere bir çok alanda kurslarımızı düzenlemeye başlamıştık. 2017 yılında da bizler de bu kapsamda okuma yazma öğrenenlere sertifika töreni düzenlemiştik. Pandemi sürecinde ara vermiş olsak da, kurslarımız tüm hızıyla yoğun bir katılımla devam ediyor. Çok değerli eli öpülesi teyzelerimiz azmettiler, bu yaşa rağmen başaramayız demediler. Her yaş grubuna hitap eden kursumuza katılan büyüklerimiz, öğrenmenin yaşının olmadığının en iyi örneğini bize gösterdiler. Her geçen gün okuma yazma öğrenmek için tesislerimize gelerek, büyük bir özveriyle gayret eden büyüklerimizi görünce bizim de şevkimiz artıyor ve mutlu oluyoruz" dedi.
Katıldığı kursta 7 ayda okuma yazma öğrenen Emine Yücel (80), "Yaklaşık 7 aydır hanımeli kurslarına devam ediyorum. İkinci kademe okuma yazma kurs belgesini de aldım. Gençlerimize, okuma yazma bilmeyenlere örnek olmak istiyorum. Okumanın yaşı yoktur. Bana bu imkânı tanıyan, ders veren hocalarımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.
Yaklaşık 3 aylık sürede okuma yazma öğrendiğini belirten Gürbüz(35) ise, "İmkânımız olmadığı için okula gidememiştim. Tokat’a yerleşince burada böyle bir imkân olduğunu öğrendim ve 3 ay önce kursa kayıt oldum. Okuma ve yazmayı öğrendik, saatleri öğreniyoruz şu an. Emeği geçen, bize bu imkanı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Tokat’ta Başka Adayların Yerine Ehliyet Sınavına Giren 2 Şüpheli Gözaltında Tokat’ta Başka Adayların Yerine Ehliyet Sınavına Giren 2 Şüpheli Gözaltında