Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Zabıta Personeli İle Bir Araya Geldi Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Zabıta Personeli İle Bir Araya Geldi

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, kursu bitireneler kursiyerlerin eğitmenlik yapacaklarını ifade etti.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TOGÜSEM) bünyesinde Tokat Halk Eğitim Merkezi tarafından Çini İşlemeciliği kursu açıldı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz kursta incelemelerde bulundu. Rektör Yılmaz TOGÜSEM bünyesinde açılan çini işlemeciliği kursuna ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin yoğun talep gösterdiğini ifade etti. Öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra sanatsal ve sosyal becerilerinin de gelişmesini önemsediklerini ifade eden Rektör Yılmaz tüm öğrencilerimizin bu kurslara katılması gerektiğini belirtti. Ahşap işlemeciliği, el baskısı, geleneksel okçuluk gibi farklı alanlarda da kursların açıldığını ifade eden Rektör Yılmaz öğrencilerin oldukça güzel sanatsal çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi