Erbaa’da Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı Erbaa’da Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Tokat güreş camiası, 1967 Akdeniz Oyunları'nda 87 kg altın madalya kazanan milli güreşçi Basri Yılmaz'ın vefatıyla sarsıldı. Uzun süredir rahatsızlığı bulunan Yılmaz, Turhal'da düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Tokat Güreş İl Temsilciliği, uzun yıllar milli takımda ter döken ve 1967 yılında Tunus'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda 87 kg'da altın madalya kazanan Basri Yılmaz'ın vefatını duyurdu. Basri Yılmaz, uzun süredir devam eden rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Öğle namazının ardından Turhal'da düzenlenen cenaze törenine, Turhal Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kılıç, milli güreşçiler Mehmet Uzun, Doğan Şahin, Bedrettin Sevinç ve Yılmaz'ın sevenleri katıldı. Cenaze namazının ardından Yılmaz, Kale Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

Güreş camiasında sevilen ve saygı duyulan bir isim olan Basri Yılmaz, Tokat'ın gurur duyduğu sporcularından biriydi. Yılmaz'ın vefatı, Tokat güreş camiasında derin bir üzüntüye neden oldu. Tokat Güreş İl Temsilciliği, merhum Basri Yılmaz'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Bir 3 kişi ve hastane görseli olabilir

Muhabir: Murat Berber