TDV Kayseri Şubesi Kadın Kolları Tokat’ta Misafir Edildi TDV Kayseri Şubesi Kadın Kolları Tokat’ta Misafir Edildi

Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine genç bir atama gerçekleşti. Önceki Genel Sekreter Recep Gökçe’nin yaş akdinden dolayı emekli olmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine genç bürokrat Ahmet Kayhan atandı.  Genç bir isim olarak öne çıkan Ahmet Kayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevi ile birlikte yaklaşık olarak 1 milyar TL Bütçeyi yöneterek Tokat’a yapılacak yeni projelerin de başındaki isim olacak. 

Ahmet KAYHAN Kimdir?
Önlisans eğitimini Trakya Üniversitesi Tunca Meslek Yüksek Okulu'nda Bilgisayar Programcılığı alanında tamamladıktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında Yüksek Lisansını tamamladı.
Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans bölümünden mezun olan Ahmet Kayhan, iş hayatına özel sektörün zirvesinde yer alan önemli firmalarda çeşitli görevlerde bulundu. 2006 yılında Vakıf İnşaat bünyesinde gerek Tokat’ta gerekse Türkiye'deki önemli tarihi eserlerin ihale ve restorasyon süreçlerinde yer aldı. Elazığ’dan Edirne’ye, Trabzon’dan İstanbul’a kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde yer alan tarihi eserlerin restorasyonuna imza attı.
Özel sektörün birçok kademesinde başarılı işlere imza atan Ahmet Kayhan, 2004 yılında Basın Sektöründe yerel ve ulusal alanda çalışmalarda bulundu. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladı. İhale - Satın Alma Birimi ve İstanbul Cankurtaran Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yapan Ahmet Kayhan 2019 yılından itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında danışmanlık ve son olarak da Anayasa Komisyonu Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
Ulusal ve uluslararası çeşitli seminerler ve eğitimler alarak, Siber Politika ve Güvenlik Belgesi, Personel Yönetimi ve Organizasyon Semineri, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Eğitimi ve İhale Mevzuatı ve Hakediş Hazırlama Eğitimi gibi konularda yetkin olan Ahmet Kayhan, 2024 Yılında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın onayı ile Tokat İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne atandı.

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)