İİBF Dekanı Prof. Dr. Rüştü Yayar yapmış olduğu konuşmada program hakkında bilgiler aktararak programın Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirildiğini ifade etti.  Yayar, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığının ülke ekonomisinin gelişimi ve kamu hizmetlerinin etkinliği açısından kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti. Vergi haftasının önemine de değinen Yayarkatılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Tokat İl Defterdarı Aliaddin Karpınar yapmış olduğu konuşmada verginin önemine değindi. Öğrencilere seslenen Karpınar, “Kariyer basamaklarında sizlerle çalışmak bize mutluluk verecektir” dedi.  Karpınar, verginin nasıl toplandığı ve kariyer basamaklarının hangi aşamalardan oluştuğunu da açıklayarak konuşmasını sonlandırdı.

Tokat Nisan Ayında Yazı Yaşayacak Tokat Nisan Ayında Yazı Yaşayacak

Açılış konuşmalarının akabinde “Hazine ve Maliye Bakanlığı gelir İdaresi Başkanlığı Tanıtım ve Kariyer Basamakları ve e-Uygulamalar” konusunda detaylı bilgiler dinleyicilere aktarıldı. Program sonunda konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi yapıldı.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)