Tokat'ta Deprem Antik Keşfe Yol Açtı Tokat'ta Deprem Antik Keşfe Yol Açtı

1939 yılında Uşak’ta doğan ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin ilk Rektörlerinden olan Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş’tan üzücü haber geldi. 1992 yılında kurulan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde 1994 yılında Rektörlük görevine getirilen Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş, 21 Şubat 2024 tarihinde 85 yaşında vefat etti

Uzun bir dönem boyunca Tokat Gaziosmanpaşa Rektörlüğü yapan Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş, görev süresi boyunca Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde öğrencilere değer katmak için çabaladı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde ve Türkiye’de eğitim-öğretim adına birçok başarılı ise imza atan Prof. Dr. Mümtaz Turgut Topbaş, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu üyeliği, Yükseköğretim Denetleme Kurulu üyeliği, Türkiye Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevlerde de bulundu. 

Birçok kişinin hayatına dokunan Prof. Dr. M. Turgut Topbaş’ın ölümü eğitim camia tarafından üzüntüyle karşılandı. Eski Tokat Gaziosmanpaşa Rektörü Mümtaz Turgut Topbaş’ın cenazesinin Denizli’de defnedileceği öğrenildi.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)