Tokat Valisi Sayın Numan Hatipoğlu’nun desteği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Adıyaman Gölbaşı ilçesi Mimar Sinan Ortaokulundan 39 öğrenci, Okul müdürü Özkan Oktay; öğretmenler Mesut Öztürk, Melek Dörtkardeş ve Hilal Ulama ile Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi görevlileri Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini ziyaret etti. 
Bu kapsamda Adıyaman Gölbaşı’ndan gelen öğrenciler  İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Tokat’ta ağırlanıyor. Tokat’taki psikososyal destek çalışmaları ile deprem bölgesinden Tokat’a gelen öğrencilerin, akranları ile kaynaşma ve kültürel etkileşim ile yaşadıkları travmanın etkisinin azaltılması hedefleniyor. Misafir öğrenciler, Üniversite içi gezi organizasyonu TOGÜ Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Öğr. Gör. Yunus Eren Işıldak koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Kampüste gezi ve tanıtım etkinlikleri sonrası TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz deprem bölgesinden Üniversiteye ziyarete gelen öğrencilere öğle yemeği verdi. 

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz: “Doğanın Yeşiline Sahip Çıkacağız” Tokat Milletvekili Kadim Durmaz: “Doğanın Yeşiline Sahip Çıkacağız”