Olaya ilişkin tutanak tutulurken, Schlammer İlhan A. ve ailesi hakkında tehdit ve darp iddiasıyla suç duyusunda bulundu. 3 kişi hakkında uzaklaştırma kararı verilirken, Özlem Schlammer, "Silahlarla çiftliğime girip, üzerime yürüdüler. Tanık olmamı engellemek istediler. İlhan A.'nın oğlu da orman yolunda beni hayvanlarımla yalnız yakaladı. 'Tanık olmayacaksın' diye bağırdı. Kullandığı traktörü üzerime sürüp çarptı" dedi. Milas Ören Mahallesi'nde tatil sırasında Alman vatandaşı Frank Schlammer (64) ile tanışıp, evlenen Özlem Schlammer, 6 yıl önce Yatağan'ın Hacıveliler Mahallesi'nde satın aldıkları çiftlik evine yerleşti. Kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak isteyen Schlammer çifti, 3 dönüm alanda keçi, tavuk ve horoz beslemeye başladı. İddiaya göre, Schlammer çiftinin komşuları İlhan A., 16 Mart'ta özel bir düzenek kurarak yakaladığı tilkiyi tüfekle vurarak öldürdü. Özlem Schlammer, durumu Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği'ne bildirdi. Dernek yönetimi tarafından bölgeye yönlendirilen jandarma, Milli Parklar görevlileri ile dernek üyeleri, tilkiyi vurulmuş halde çöp konteynerinde buldu.

8 Aydır Kayıp Nihal'in Arandığı Bölgede Kemik Parçaları Bulundu 8 Aydır Kayıp Nihal'in Arandığı Bölgede Kemik Parçaları Bulundu

'TANIKLIK YAPMA' BASKISI

Jandarma olaya ilişkin tutanak tutarken, Özlem Schlammer tanık olarak yazıldı. Milli Parklar tarafından İlhan A.'ya avcılık belgesi olmadan avlanması yasak olan yabani hayvanı hileli olarak avlaması nedeniyle 10 bin 689 lira ceza kesildi. Olaydan sonra İlhan A. ile ailesinin tanık olmaması için kendisine baskı yaptığını söyleyen Özlem Schlammer, tehdit ve darbedildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, önce İlhan A. ardından eşi ve oğlu hakkında uzaklaştırma kararı verdi.

Kaynak: DHA