Sulusaray'da yaşanan 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın talimatıyla görevlendirilen ekipler, bölgede kapı kapı dolaşarak vatandaşlara psikososyal destek sağlıyor. Ekipler, ayrıca ailelerin temel ihtiyaçlarını belirleyerek, oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçiyor.  Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Sadettin Temel, psikososyal destek ekipleriyle depremin ilk anından itibaren vatandaşların yanında olduklarını söyledi.

Erbaa’da Patlamanın 2 Şüphelisi Suçlamaları Reddetti Erbaa’da Patlamanın 2 Şüphelisi Suçlamaları Reddetti

Devletin vatandaşın yanında olduğunu göstermek için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Temel, “Dezavantajlılara öncelik göstererek muhtarlarımızla koordineli şekilde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek, onlara yardımcı olmak, bu süreci daha kolay atlatabilmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Erbaa İlçe Müdürlüğü olarak 2 ekip, 8 personelle, diğer ilçe ve il müdürlüğü personellerimizle 15 ekip 52 personelle sahada çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Allah bir daha göstermesin, herkese geçmiş olsun.” dedi.

Afet sonrası vatandaşların psikolojisinin olumsuz etkilendiğini belirten Temel afetzedelerin ihtiyaçları olması halinde bunu afet koordinasyon merkezine ilettiklerini anlattı.

Temel, engellilik dolayısıyla kendilerinden hizmet alan 148 aileye de ziyarette bulunduklarını, ihtiyaçlarını gece itibarıyla tespit ettiklerini dile getirerek, “Aşağı yukarı 200 haneyi ziyaret ettik. Çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” ifadesini kullandı.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)