Samsun'un İlkadım ilçesinde gerçekleştirilen polis operasyonunda, ruhsatsız silahlar, mermiler ve bıçaklar ele geçirildi. Olaya ilişkin iki kardeş gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Tekkeköy ilçesindeki bir adreste arama yaptı. Yapılan kapsamlı aramada, 4 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 165 adet mermi ve 3 bıçak ele geçirildi.

Operasyonun ardından E.K. ve Ü.K. isimli iki kardeş gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların, ruhsatsız silah bulundurma ve bıçak taşıma suçlarından işlem yapılacağı belirtildi.

Öte yandan, polisin söz konusu eve hangi ihbar üzerine operasyon düzenlediği ve elde edilen delillerle ilgili daha detaylı bilgi vermediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Metruk Binada Üzerine Duvar Yıkıldı, Komşuları Kurtardı Metruk Binada Üzerine Duvar Yıkıldı, Komşuları Kurtardı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kentlerinde güvenliğin sağlanması amacıyla düzenli olarak bu tür operasyonlar gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ruhsatsız silah ve yasadışı malzeme bulunduran kişilere yönelik yürütülen çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Kaynak: DHA