İzmir'de hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre, İzmir'de hafta sonunun aşırı sıcak geçmesi bekleniyor. İzmir'in kent merkezindeki bazı ilçelerinde hava sıcaklığının 39 dereceye çıkması beklenirken, kırsal kesimlerdeki ilçelerde ise sıcaklığın 43 dereceye kadar ulaşması tahmin ediliyor. Yüksek sıcaklıklar İzmirlilerin kent merkezinde yaşayan insanların tatil beldelerine akın etmesine neden olurken, kentin merkezi boş kaldı. İzmir'in en yoğun yerlerinden Konak Meydanı ve Kordon Sahili de kavuran sıcaklıklar nedeniyle boşaldı.

Bursa’da Tavuk Çiftliğinde Çıkan Yangın Zincir Marketin Deposuna Sıçradı Bursa’da Tavuk Çiftliğinde Çıkan Yangın Zincir Marketin Deposuna Sıçradı

'İZMİR BOMBOŞ'

“41 senedir İzmir'de yaşıyorum, inanın ki bu sene kadar sıcaklık görmedim" diyen Tarkan Şimşirler (41), “Bu sene gerçekten de çok sıcak. Bayram dolasıyla da zaten İzmir halkı yok. İzmir bomboş, herkes yazlıklara, deniz olan sahil beldelerine gitti. Gördüğünüz gibi Kordon'da kimsecikler yok. Normalde burası cıvıl cıvıl olurdu. İğne atsanız yere düşmezdi. Ama maalesef sıcaklardan dolayı kimse yok. İzmir bomboş" dedi.

Kaynak: DHA