Başkan Tugay: Halkın, Kentin Yararına Olan Her Şeyin Yanındayız Başkan Tugay: Halkın, Kentin Yararına Olan Her Şeyin Yanındayız

Toplumda gençler arasında fırsat eşitliği yaratmak adına düzenlenen ücretsiz kurslar hafta içi her gün gerçekleşiyor. Seyhan Belediyesi’nin, drama, yetişkin tiyatro, halk oyunları, müzik, yetişkin diksiyon kursu ve yazarlık/ dramatik yazarlık atölyesi olmak üzere 6 branşta, 41 farklı eğitimin verildiği yaz kursları başladı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde ücretsiz verilen kursların ilgi gördüğünü belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, “Adana ve Seyhan uzun yıllardır Türkiye’nin kültürel yaşantısına yön veren çok sayıda sanatçının yetiştiği verimli bir kültür havzası. Bu yetenekler halen daha yetişmeye, var olmaya devam ediyorlar. Ancak bu yeteneklerin keşfedilmesi, eğitilmesi, gelişmesi ve gerçek potansiyeline ulaşabilmesi için bu gibi imkanların sunulması gerekiyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin, kültür ve sanatın ışığı ile aydınlanması için desteğimizi esirgemiyoruz” dedi.

‘BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ FAYDALAR SAĞLIYOR’

Başkan Tekin, kursların çocuklar üzerinde sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak, kişiliğine katkı, yeteneklerinin keşfedilmesi, takım çalışmasını, paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenmesi, farklılıklara saygı duymayı, empati kurmayı ve ekip ruhunun gücünü öğrenmesi gibi faydalarının bulunduğunu ifade etti. Tekin, bu durumun çocukların hem okuldaki başarısını hem de ilerleyen dönemlerdeki sosyal yaşamına yansıyacağını, ailelerin de çocuklarını kurslara teşvik etmesini gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA