Tatil sezonunun başlaması ve tatil için Saros Körfezi kıyılarına gidenler nedeniyle trafiği artan Keşan’daki tarlalarda baş veren ayçiçekleri renkli görüntüler oluşturuyor. Gün boyunca yoldan geçenler ayçiçeği tarlalarının oluşturduğu güzelliğin tadını çıkarırken, bazıları da durup doğal stüdyoyu andıran tarlalarda fotoğraf çekiliyor.

Bölgeye Tekrar Elektrik Verilip, Yol Açıldı; 29 Gözaltı Talimatı Bölgeye Tekrar Elektrik Verilip, Yol Açıldı; 29 Gözaltı Talimatı

‘RENKLİ BİR MANZARA OLUŞTURUYOR’

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, tatilcilerin Saros Körfezi’ndeki sahillere giderken renkli tarlalar arasında keyifli bir yolculuk yaptığını kaydetti. Yol boyunca uzanan ve sarıya bürünen ayçiçeği tarlalarının yolculuk yapanlara keyifli bir seyahat sunduğunu belirten Şen, “Bölgemizin en temel ürünlerinden biri ayçiçeği. Ayçiçeğinin üç ismi var, ayçiçeği, gündöndü, günebakan. Saros Körfezi’nin güzide bir ilçesinde yaşıyoruz. Alanlarımızda ayçiçeği ekimi yeterli miktarda yapılıyor. Sahil şeridimize giderken ayçiçeği tarlaları renkli bir manzara oluşturuyor. Bu da görsel bir şölen haline geliyor. Keşan’a bağlı Erikli, Mecidiye, Yayla ve Enez ilçesi sahiline gidene kadar hangi köyden geçerseniz geçin güzel bir görsellik var. Tatilcilerimiz de yol kenarlarında durarak ayçiçeği tarlalarında fotoğraf çekiliyorlar. İnşallah üreticilerimizde bu görsel şölenin devamında verimde de sorunsuz bir sezon geçirirler” dedi.

Kaynak: DHA