'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliği ile binlerce kişi soğukta yürürken, törenlere Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da katıldı.

Sarıkamış Harekatı'nın 109'uncu yıl dönümü nedeniyle Kars'ta 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliği yapıldı. Sabah saatlerinde toplanma merkezinde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde bayraklarla yürüyüş için hazırlandı. Termometrelerin eksi 10 dereceyi gösterdiği Sarıkamış'ta yürüyüşe katılanlara Kars Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Sarıkamış Belediyesi ve Kızılay ekipleri, sıcak çorba ikramında bulundu.

Kars Müftüsü Hamza Bayram'ın ettiği duanın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Vali Ziya Polat, AK Parti Milletvekili Adem Çalkın, protokol ile çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş, komando andıyla başladı. Yürüyüşte gençler, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı nedeniyle 100 metre uzunluğunda Türk bayrağı taşıdı. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda" sloganlarının atıldığı yürüyüş sırasında gençler de marşlar okudu. Muharip uçak ve 'Çelik Kanatlar' helikopter gösterisi yaparak törene katılanları selamladı.

Editör: Muhammed Özkan