Olayda başına ve vücuduna darbe alan 6 yaşındaki Viyan G. adlı kız öğrenci ile 1 öğretmen yaralandı, sahibi ise atla kaçtı. Diyarbakır’da merkez Sur `da Hazreti Süleyman Camisi'nin de içinde olduğu Millet Bahçesi'nde gerçekleşti. Ana sınıfında eğitim gören 12 öğrenci, öğretmen ve velileriyle piknik yapmak için alana geldi. Alanda bulunan ve para karşılığında insanların binip hatıra fotoğrafı çektirdiği atlardan biri, üzerindeki sahibinin kontrolünden çıkıp, grubun arasına daldı.

AT ÜZERİNDEN GEÇTİ

Olayda, atın üzerinden geçtiği Viyan G. adlı kız öğrenci, başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Bir öğretmen de hafif sıyrıklarla yaralandı. Olay yerine 112 sağlık ekipleri ve polis ekipleri gönderilirken, sahibi ise atla kaçtı. Öğrenci ve öğretmen ilk müdahalesi bittikten sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülüp tedavi altına  alındı. Viyan G.'nin ailesi, tedavinin ardından atın sahibinden şikâyetçi olacağını söyledi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Okul Yakınında Motosikletle Uyuşturucu Satan Sanığa 15 Yıl 9 Ay Hapis Okul Yakınında Motosikletle Uyuşturucu Satan Sanığa 15 Yıl 9 Ay Hapis

Kaynak: DHA