AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin Nurhak'taki çalışmalarının ardından ikinci depremin merkez üssü Elbistan'a geçerek yetkililerden bilgi aldı ve depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Özlem Zengin bölgedeki vatandaşların yaralarını sarmak için çok sayıda yardımın ulaştırıldığını, yaralı vatandaşların da tedavisi devam ederken bir taraftan da enkaz kaldırma çalışmaları sürdüğünü belirterek "Kahramanmaraş’ta ikinci depremin merkez üssü olan Elbistan’da yetkililer ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bölgede sıcak yemek dağıtımı yapan TBMM personelimize, gece gündüz demeden sahada çalışan tüm ekiplere gönülden teşekkürler. Deprem sonrası yıkımın gerçekleştiği tüm illerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. Zor günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. El birliğiyle depremden etkilenen tüm illerimizi tekrar ayağa kaldıracağız" dedi.

DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARI İLE SAHADA

Vali Numan Hatipoğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı Vali Numan Hatipoğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Özlem Zengin "6 Şubat tarihinde Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen depremler çok ciddi yıkımlara neden oldu. Karada meydana gelen en büyük deprem. Maalesef çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, yaralılarımız var. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından yardıma gelen ekiplerimiz depremin meydana geldiği ilk andan itibaren çok büyük gayret gösteriyor. Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen ve çevre illerimizi de etkileyen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim yardımcımız olsun, milletimizi korusun. Devletimiz tüm imkanlarıyla arama-kurtarma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Soğuğa, ayaza, uykusuzluğa, daha pek çok zorluğa rağmen cansiperane bir şekilde gayret gösteren tüm ekiplerimize, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Bu zor günleri birlikte atlatacağız. Depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve Aziz milletimize başsağlığı, yarılılara acil şifalar diliyorum" diye konuştu.