Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfına kayıtlı, çocuğu lösemiyle mücadele eden aileler, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesine 7 yıldır ruhsat verilmemesini protesto amacıyla Türkiye’nin birçok ilinde, eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. İstanbul’da yapılan basın açıklaması için saat 11.00’de Şişli Camisi önünde bir araya gelen aileler de LÖSANTE Hastanesine ruhsat verilmesi için çağrıda bulundu.

Sevim Alp Alcan’ın aileler adına okuduğu basın açıklamasında, “Halkın bağışlarıyla varlığını sürdüren, 7 milyon gönüllüsüyle Türkiye’deki en güvenilir sivil toplum kuruluşu olan LÖSEV’e istismarcı yakıştırması yapmak hangi vicdana sığar? Bu sadece lösemi ve kanser tedavisi gören evlatlarımızın anne ve babaları olarak bizleri değil, LÖSEV’e inanan ve güvenen milyonlarca gönüllü ve bağışçısını da üzmüştür.

Kazada ölen 4 tarım işçisi yan yana toprağa verildi, sürücü tutuklandı Kazada ölen 4 tarım işçisi yan yana toprağa verildi, sürücü tutuklandı

Sağlık Bakanlığı’nın mevzuatında da açıkça belirtildiği üzere lösemi ve kanser hastalıkları multidisipliner tedavi gerektirir. Yani her branştan, her daldan uzman doktorun ortak tedavisi şarttır. Biz lösemi ve kanser ile mücadele eden aileler olarak yine soruyoruz. Tam ruhsat alana kadar da sormaya devam edeceğiz" denildi.

Kaynak: DHA