Erbaa-Tokat Yolunda Trafik Kazası: 1 Ağır 3 kişi yaralandı Erbaa-Tokat Yolunda Trafik Kazası: 1 Ağır 3 kişi yaralandı

"RASTGELE ATEŞ ETTİM GÖZÜM KİMSEYİ GÖRMÜYORDU"

Duruşmada son kez savunma yapan Beşir Karadeniz , "Ben Sinop’ta yaşıyorum eşimin göz ameliyatı için aslında olaydan 10 gün önce İstanbul’a gelecektim ancak yollar kar sebebiyle kapandığından ameliyattan bir gün önce yani olay günü İstanbul’a geldim. Sinop’taki evim tenha bir yerde bulunduğundan vahşi hayvanlardan korunmak maksatlı silah bulunduruyordum. İstanbul’a gelirken tüfeğimi, tabancamı ve tüm eklerini yanıma alarak aracıma koydum üstüne de eşyalarımı yerleştirdim. Gece geç saatte geldiğimden çocuklara haber vermeden kendi evime gittim. Araçtaki eşyaları yaşlılığım sebebiyle taşıyamayacağımdan arabada bıraktım. Aracın o haliyle adliyeye geldim. Bana çok kalabalık sen duruşmaya gelme dedikleri için duruşmaya girmedim. Aracımda oturdum duruşmanın bitmesini bekledim. Taraflar duruşmadan çıkınca ben aracımla biraz ilerledim. 4 veya 5 kişi aracımın önüne atladılar onlara çarpmamak için durdum. Aracıma saldırdıkları an bir silah sesi duydum. Oğlumu arka tarafta kanlar içerisinde gördüm. İnip arka koltuktaki tüfeğimi aldım. Rastgele ateş ettim. Gözüm kimseyi görmüyordu. Önce oğlumun çalışanını sonra kayınbiraderini vurmuşum. O sırada hepsi biraradaydı oğlumu vurmamam bile bir mucize. Önceden bir planlama gibi bir durum yoktur" dedi.

Son sözü sorulan Bekir Karadeniz, "Beşir Karadeniz benim babamdır. Onun oğlu olmak benim suçum değildir. Onun eylemlerinden ben sorumlu değilim" dedi. Beşir Karadeniz son sözünde, "Bu talihsiz olay keşke olmasaydı. Kalan ömrümü cezaevinde değil ev hapsinde geçirmek istiyorum" şeklinde konuştu.

KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti Beşir Karadeniz’in 3 kişiye karşı 'Haksız tahrik altında kasten öldürme' suçunu işlediğinden toplamda 54 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Beşir Karadeniz’e ve 1 kişiyi de 'Haksız tahrik altında olası kasıtla öldürme' suçundan 15 yıl hapis cezası verilirken 'Ruhsatsız silah taşıma' suçundan da 2 yıl hapsine hükmedildi.

Bekir Karadeniz ise 5 kişiye karşı 'Silahla kasten öldürmeye teşebbüs etme' suçundan, 1 kişiye karşı da 'Kasten basit yaralama' suçundan toplamda 54 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Bekir Karadeniz’e de ayrıca 'Ruhsatsız silah taşıma' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Diğer sanıkların da değişen suçlardan cezalandırılmalarına karar verildi.

Kaynak: DHA