Elazığ'da görev yapan polis memuru Veysel Egin, 3 gün izin alıp 2 Eylül'de, memleketi Diyarbakır Hani kırsal Kuyular Mahallesi'ne geldi.

Dün sabah ailesiyle başka bir ailenin kavga ettiğini gören Egin, tarafları ayırmaya çalıştı. İddiaya göre, Egin, karşı aileden K.D.'nin ateşlediği pompalı tüfekle yaralandı. İhbarla adrese 112 sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından Hani Devlet Hastanesi'ne götürülen ve hayati tehlikesi olan Egin, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. Egin, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen Egin'in cenazesi, adli tıpta yapılan otopsinin ardından Kuyular Mahallesi'ndeki cenaze törenin ardından toprağa verildi.

Peru’daki Sportif Atış Müsabakasında Şampiyonluk Canik’in Oldu Peru’daki Sportif Atış Müsabakasında Şampiyonluk Canik’in Oldu

Olayda, tüfeği ateşlediği belirlenen ve gözaltına alınan K.D. jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. K.D.'nin ailesinin ise apar topar mahalleden taşındığı öğrenildi.