Tuncer'in, kuzenini vuran Kadir Şahin'den (38) intikam almak için iş yerine silahlı saldırı düzenlediği ortaya çıkarken, ifadesinde de "Hedefim iş yeriydi, kadını yanlışlıkla vurdum" dediği öğrenildi. Olay, 4 Mayıs'ta saat 09.00 sıralarında, Seyhan ilçesi Mücahitler Caddesi'nde meydana geldi. Ev kadını, 3 çocuk annesi Hayriye Derin, otomobiliyle oğlu Talha Derin'i (12) yabancı dil kursuna bıraktıktan sonra yanındaki diğer oğlu Kayra ile evine dönmek için yola çıktı. Derin, caddeden geçerken motosikletli 2 şüpheli, husumetli oldukları Kadir Şahin'in, oto lastik tamiri ve satışı yapılan iş yerine tabancayla ateş etti. Tabancadan çıkan kurşunların 1'i direksiyondaki Hayriye Derin'in ensesine isabet etti. Kayra'nın gözleri önünde yaralanan Derin, bilinci kapanınca karşı şeritten gelen yolcu minibüsüne çarptı. Saldırganlar ise motosikletle kaçtı. Hastaneye kaldırılan ve doktorların tüm müdahalesine karşın hayatını kaybeden Derin, Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Meclis'te En Çok Soru Önergesini TBMM Başkanlığı Ve İçişleri Bakanlığı Cevaplandırdı Meclis'te En Çok Soru Önergesini TBMM Başkanlığı Ve İçişleri Bakanlığı Cevaplandırdı

ÖZEL EKİP KURULDU

Olayla ilgili Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip kuruldu. Cinayet dedektifleri, silahlı saldırının yaşandığı bölgedeki ve yaklaşık 10 kilometre çapındaki güvenlik kamerası, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Takip Sistemi'nden (PTS) elde edilen 100 saatlik görüntüyü incelemeye aldı. Polis, tetiğe basanın Baran Tuncer olduğunu tespit etti. İş yeri sahibi Şahin'in, olaydan saatler önce husumetlisi F.T.'yi (29) tabancayla bacağından vurduğu, kuzeni Baran Tuncer'in ise halen aranması sürdürülen suç ortağıyla birlikte intikam saldırısı düzenlediği ortaya çıktı. Öte yandan F.T.'yi yaralayan Şahin ise yakalanıp, tutuklandı.

Kaynak: DHA