SU-MEKAN, bu adımla birlikte aile birliğine katkı sağlamayı hedefliyor. SADEM, aile bireylerinin kendi aralarında daha sağlıklı iletişim kurmaları amacıyla alanında uzman psikolog ve aile danışmanları, kadınların yanı sıra çocuklara da ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlıyor. Terapilerle danışanların kendini anlaması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi amaçlanırken, aile bireyleriyle iletişimin güçlendirilmesine katkıda bulunuluyor.

"SAĞLIKLI BİREY DEMEK SAĞLIKLI AİLE DEMEKTİR"

Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin Kanını Yerde Bırakmıyoruz Ve Kararlıyız Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin Kanını Yerde Bırakmıyoruz Ve Kararlıyız

Psikolojik desteğin önemine değinen Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Sağlıklı birey demek sağlıklı aile demek. Aile içi iletişim ne kadar kuvvetli olursa çocuklarımız hayatta o kadar başarılı olur. Kadınlara verdiğimiz psikolojik destek hizmetini artık çocuklarımıza da sunuyoruz. Sultangazi Aile Danışmanlık Merkezi (SADEM)'nde alanında uzman isimlerimiz danışanlarıyla yakından ilgilenerek en iyi hizmeti vermek için çabalıyor” dedi.

VAKALAR YÖNLENDİRİLİYOR

Yapılan görüşmeler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vakalar hastanelere yönlendiriliyor. SADEM'e başvurular internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor.

Kaynak: DHA