İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Şeref Menteşe, 1 Mart 2024 tarihinde yaptığı bir açıklama ile YSK tarafından adaylığının düşürüldüğünü belirterek yeni adaya başarı dileklerinde bulundu. İYİ Parti’nin yeni adayı kim olacağı merek konusu olurken eski İYİ Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile İYİ Parti’nin yeni Tokat Belediye Başkan adayı olduğunu kamuoyu ile paylaştı. 

Tokat Belediyesi'nden Çocuklara 23 Nisan Sürprizi Tokat Belediyesi'nden Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

İYİ Partinin yeni Tokat Belediye Başkan adayı Hakan Karagöllü yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Sevgili Tokatlı hemşerilerim Partili Gönül Dostlarım, değerli arkadaşlar. İyi Parti Tokat Belediye başkan adayımızın hukuki durumundan dolayı YSK tarafından adaylığı sonlandırılmıştır. Sayın Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin görevlendirmesi sonucu Tokat Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınızdayım. Bizler iyi günde değil en zor günde bile görevden kaçacak karakterde insanlar değiliz. Bugüne kadar hep taşın altında elimiz oldu. 

İnsan beşerdir, şaşar. Hataya düşer. Seçim arifesinin son 4 haftasında suçlu arayıp yargılamak niyetinde değiliz, iyi insanlar birbirine kırılmaz küsmez. Kol kırılır yen içinde kalır, vakit birlik vaktidir. Hep beraber el ele kenetlenip kaldığımız yerden, hedefe doğru birlikte inanarak, Allah'ın izniyle varacağız. Tokat’ta artık dargınlık küslük olmasın, hata ve kusur aramayı şu aşamada bırakalım.

Ben bu memleketin evladıyım, hepinizin evladı, kardeşi, abisi, dostu, arkadaşı, Tokat'ın çocuğuyum, Tokatlıyım. Tokatlı olmaktan da onur duyuyorum, gurur duyuyorum. İthal adaylarla değil, doğumunda, düğününde, hastalıkta, cenazelerde, her zaman yanınızda olan bir kardeşinizim. Allah ömür verdiği müddetçe de son nefesimize kadar da Tokat için emek sarf edip, Tokat için ter akıtıp, sizlerin huzuru mutluluğu için gönüllerini kazanmaya talibim. Tokat'ın sorunları nelerdir hepsini biliyorum, bunların çözümleri neler hepsinin anahtarı bizdedir. Eğer bize teveccüh gösterip bizlere yetki verirseniz bugüne kadar heba edilen yılların beş yılda nasıl telafi edildiğini, bütün Tokat'ın trafik sorunlarının çözümlendiği bütün mahallelere eşit hizmet götürüldüğünü, makam odasının kapısının asla kapalı olmadığı, bütün hemşehrilerimizin rahatça gelip sorunlarını anlatabileceği, sohbet edebileceği, takdirini kazanacağı bir kardeşiniz olarak sizleri asla mahcup etmeyeceğim. Allah'ım nasip ettiği takdirde “keşke 25 sene önce sen başkanımız olsaydın da bu yıllar heba edilmeseydi” diyeceğiniz bir kardeşinizim ve hepinize güveniyorum.

Beni çıkmış olduğumuz bu yolda yalnız bırakmayacağınızdan hiç kuşkum yok. Şimdiden vereceğiniz destek için hepinize sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Diğer aday arkadaşlara da başarılar diliyorum. Allah'ım yar ve yardımcımız olsun, kazanan Tokat, Tokatlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)