Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Zabıta Personeli İle Bir Araya Geldi Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Zabıta Personeli İle Bir Araya Geldi

İçişleri Bakanlığı, 1608 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Tokat'a 1 Lisans, 3 Önlisans ve 1 Temizlik Görevlisi olmak üzere toplam 5 personel alınacak.

İçişleri Bakanlığı, 1608 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu kapsamda Tokat'a da 1 Lisans, 3 Önlisans ve 1 Temizlik Görevlisi olmak üzere toplam 5 personel alımı yapılacak.

Sözlü sınavın Samsun Valiliği tarafından yapılacağı duyuruldu. Son başvuru tarihi ise 26 Nisan 2024 olarak belirlendi.

Başvuru şartları şöyle:

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanına sahip olmak.
Adaylar, ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 4 katı arasından değerlendirilmeye alınacak.
İçişleri Bakanlığı'nın gerçekleştireceği bu sözleşmeli personel alımı, Tokat'ın da aralarında bulunduğu çeşitli illere yönelik bir istihdam hamlesi olarak öne çıkıyor. Adaylar, KPSS puanları ve başvuru şartlarını sağlamaları halinde değerlendirme sürecine dahil edilecek.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)