Çift şikâyetçi olurken, şüphelilerin binaya girip çıkarken yüzlerini kapattığı güvenlik kamerası ile görüntülendi. Olay, 9 Mayıs'ta Kızıltepe merkezinde, Ali Ertaş Caddesi'ndeki apartmanda yaşandı. Üç ay önce evlenip ailelerine ait apartmana yerleşen Birgül-Edip Çelik çifti, düğünlerinde takılan 500 bin TL değerindeki altınları evde sakladı. Kadın kuaföründe çalışan ve akşam eve gelince hırsızlığı fark eden Birgül Çelik, durumu polis ekiplerine bildirdi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, 2 kadın şüpheliyi tespit etti. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; kadınların yüzlerini kapatıp kapıyı zorlayarak açmaları ve bir süre sonra tekrar yüzlerini kapatarak binadan çıkmaları yer aldı.

Otobüste Okul Müdürü İle Oğlu Saldırmıştı; Hayatını Kaybetti Otobüste Okul Müdürü İle Oğlu Saldırmıştı; Hayatını Kaybetti

'ÇOK ÜZGÜN VE MAĞDURUZ'

Altınlarını yatak odasındaki bazanın altında sakladığını belirten Birgül Çelik, "Ben 18 yıldır bayan kuaföründe çalışıyorum. 3 ay önce evlendik. Sadece altınları değil, 18 yıllık emeğimizi ve hayallerimizi de çaldılar. Akşam eve gelince fark ettim. Altınları kontrol etmek için bazayı açtığımda çantanın açık olduğunu, poşetin yerde olduğunu ve altınların yerinde olmadığını gördüm.

Kaynak: DHA