Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için 3 Eylül 2019’dan bu yana HDP binası önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti. Yıldırım ve Kaya, 1606 gündür nöbet tutan ailelerle tek tek görüşerek bir süre sohbet etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tümgeneral Yıldırım, 2023’te terör örgütüne Diyarbakır'dan katılımın olmadığını belirterek, “Dün bir kızımızı getirdik. Umudunuzu hiçbir zaman yitirmeyin. Bizler sizlerle beraberiz. Başımızın üstünde yeriniz var. Sizlerle beraber adım atacağız. Allah'ın izniyle Diyarbakır anneleri ağlamayacak.

Polisin, Kokusundan Bulduğu Uyuşturucuyu Taşıyan Kamyonetin Şoförüne 13 Yıl Hapis Polisin, Kokusundan Bulduğu Uyuşturucuyu Taşıyan Kamyonetin Şoförüne 13 Yıl Hapis

Diyarbakır'ımızda bir huzur ortamı var. Hepimiz aynı huzur ortamında yaşıyoruz. Bu ortamın devam etmesini istiyoruz. Sizler hepiniz benim annemsiniz, sizleri seviyoruz. Örgüt şu anda bozulma noktasına geldi. Şu anda dağılıyor. Sizlerle beraber o evlatlara ulaşalım. Hep beraber o çocukları getireceğiz. Siz üzülmeyin. Diyarbakır annelerinin gözünde yaş istemiyorum. Biz mücadelemizi yapacağız. Devletimiz çok büyük, bunun farkına varın. Bu yüce devlet, bu millet el ele vereceğiz bu hainlere müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Editör: Şaban Konyar