Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK/KCK silahlı terör örgütünün sözde Özgür Öğrenci İnisiyatifi ve Demokratik Öğrenci Meclisi (DÖM) yapılanmasında faaliyet yürütüldüğünün tespit edilmesi üzerine soruşturma başlattı.

Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyin Bakan Şimşek: Spekülasyonlara itibar etmeyin

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, önceki gün kentte 5 şüphelinin duvarlara örgütsel yazılar yazdığı ve üniversitelerde dersleri boykot eylemi yaptıkları, sosyal medyada PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları, örgüte eleman kazandırma çabası içinde olduklarını belirledi.

Ayrıca şüphelilerin PKK terör örgütünün sözde kuruluş yıl dönümünde eylem arayışında oldukları tespit edildi. Bir süre takip edilen şüpheliler R.A., M.T., G.A., E.K. ve A.A., düzenlenen eş zamanlı baskınlarla yakalanıp gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 1'i kadın 5 şüpheli, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde alınan ifadelerinin ardından elleri arkadan kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında 1 şüphelinin de arandığı belirtildi.