İstiklal Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri yerli malı haftası etkinlikleri kapsamında okullarında hayır çarşısı (kermes) düzenlediler.Öğrenciler hayır çarşısından elde edilen 22.765 ₺ yi okul müdürü Duran Kaya ve sorumlu öğretmenleriyle birlikte ilçe müftülüğüne getirerek Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistin ve Gazze'ye bağışladılar.

Türkiye Diyanet Vakfı Erbaa Şubesi adına Filistin’e göndermek üzere toplanan yardımları öğrencilerden teslim alan Erbaa İlçe Müftüsü Bekir Ertürk "Sizlerin,Gazze'de zor şartlar altında hayat mücadelesi veren kardeşlerinizi düşünerek böyle bir paylaşımda bulunmanız bizleri çok mutlu etti. İnşallah hayatınız boyunca sadece kendinizi değil arkadaşınızı ve kardeşlerinizi düşünenlerden olursunuz dedi. İlçe Müftüsü öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından dergi,öğretmen ve okul müdürüne ise kitap hediye ederek, bu hassasiyetlerinizden ötürü sizleri tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum “Erbaa İle Kardeş Belediye Olacağız” İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum “Erbaa İle Kardeş Belediye Olacağız”

Editör: Şaban Konyar