Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz sonbaharda Erbaa ilçesi Çevresu köyünde 55 dekar alanda 6500 adet dişbudak ve kavak fidanı dikilmişti.

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü, çalışma bölgesinde yeşile hasret toprak parçası bırakmamak için yaptığı çalışmalar baharla birlikte ilk sürgünlerini verdi.

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Akpınar Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde kalan Çevresu köy mevkiinde bulunan 55 dekarlık alanın ağaçlandırılması için ilgili sahanın toprak işlemesi yapılarak 20 aralık 2023 yılında 6.500 adet dişbudak ve kavak fidanları dikilerek dış etkenlere korunması için etrafı çevrilmişti.

Koruma altında tutulan ve periyodik aralıklarla kontrolleri yapılan sahada incelemelerde bulunan İşletme Müdürü İlhan Yazıcı ; Emek ve alın teri ile dikilen fidanların ilk sürgünlerini vererek yeşerdiğini görmekten mutlu olduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Erbaa ve Bölge İlçelerde Bugün (19.05.2024) Nöbetçi Eczaneler Erbaa ve Bölge İlçelerde Bugün (19.05.2024) Nöbetçi Eczaneler

Bir şunu diyen bir yazı 'HAYVAN OTLATMAK YASAKTIR' görseli olabilir

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)