Erbaa’da ulaşımın önemli sorun alanlarından biri olan yetersiz otopark sorunu çözüme kavuşuyor. Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin, ilçeye yeni katlı ve kapalı otoparklar kazandıracaklarını açıkladı.

Erbaa'dan Bilinçsiz Silah Kullanımına Güçlü Tepki: "Silah Atma Geleceği Karartma!" Erbaa'dan Bilinçsiz Silah Kullanımına Güçlü Tepki: "Silah Atma Geleceği Karartma!"

Çetin, şehir planlamacılarıyla birlikte otopark ihtiyacının belirleneceğini, uygun noktalara yeni otopark alanları inşa edileceğini duyurdu. Vatandaşların konforlu ve güvenli yerlerde araçlarını park edebileceğini kaydeden Çetin,’’İlçemizin otopark ve trafik sorununu biliyoruz. Şehir planlama uzmanlarıyla şehrimizin trafik ve otopark sorunlarını ele alıp bu problemi çözeceğiz. Bu anlamda altgeçitler, battıçıktı, raylı sistemler, tek yön-çift yön, alternatif yollar açarak ilçemizin bu büyüyen sorununu kökten çözeceğiz. Otopark sorununu, kapalı ve katlı otoparklar ile gidereceğiz. Yeni organize sanayi yolu vb. çalışmalarımız trafiği rahatlatacağız ve Erbaa’mızı yaşanılan bir şehre dönüştüreceğiz.’’ dedi.

Editör: Mert Kaya