Kayıtların başlamasıyla birlikte büyük ilgi gören yarışma, çocuklara namaz kılma sevgisini kazandırmayı hedefliyor.

Eğitim-öğretim yılının ara tatilini değerlendirmek için güzel bir fırsat olan etkinlik; 22 Ocak 2024 Pazartesi günü sabah namazıyla başlayacak, 31 Ocak 2024 Çarşamba günü yatsı namazıyla tamamlanacak.

Her yıl büyük ilgi gören yarışmanın bu seneki kayıtları 23 Ocak 2024 Salı günü saat 23.59’a kadar haydicocuklarcamiye.com adresinden yapılabiliyor.

Ek puan kazandıran kural!

Yarışmaya katılan çocuklar, namaz vakitlerinde hem camilerde hem de bulundukları yerde namaz kılarak puan kazanabiliyorlar. Camide cemaatle kılınan namazlara ise ek puan veriliyor. Kılınan namazların, çocuklar ya da ebeveynleri tarafından haydicocuklarcamiye.com adresinden ilgili bölüme işaretlenmesi gerekiyor.

Mekan sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 10 gün boyunca namazların vaktinde kılınması yeterli oluyor.

Sürpriz hediye kutusunda herkes kendine göre bir hediye bulabilecek!

Sağlık Bakanlığı Tokat’ta Kaç Daimi İşçi Alacak? Sağlık Bakanlığı Tokat’ta Kaç Daimi İşçi Alacak?

Proje sonunda 350 ile 450 arası puan kazanan kız çocuklar ile 380 ile 450 arası puan kazanan erkek çocuklar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte binlerce çocuğa sürpriz hediyeler veriliyor. Çekiliş ile kazanılan hediye kutusunda bu yıl  yalnız çocuklar için değil, aileler için de hediye bulunuyor.

Kazandığı puan ne olursa olsun, yarışmaya katılıp çaba sarf eden her bir çocuğa asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor.

Yarışma ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.

Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi(Özel)

Editör: Şaban Konyar