Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından Erbaa’ya gelen depremzede aileleri ve çocukları için TÜGVA Erbaa anlamlı İlçe Temsilciliği bir etkinlik gerçekleştirdi.

Erbaa Kongre ve Kültür Salonu’nda Maydanoz Sapları çocuk tiyatrosu oyunculari, “Nasreddin Hoca ve Keloğlan” isimli oyunla minik seyircilerin karşısına çıktı. Oynanan tiyatro gösterisinde depremzede çocuklar yasadığı travmaları bir nebze de olsa unutma fırsatı buldu. Sevgi, dostluk ve arkadaşlık temasının bilinen masal kahramanları ile işlendiği müzikli ve danslı oyun, çocuklar tarafından severek izlendi. Çocuklar, oyuncularla birlikte şarkılar söyleyip danslar etti. Çocuklara daha sonra çikolata ikram edildi.

“ÇOCUKLARİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYORUZ”

Çocuklara keyifli bir gün yaşattıklarını belirten TÜGVA Erbaa İlçe  Temsilcisi Mesut Kaya, “Deprem, hayatimizi derinden sarstı ve özellikle çocuklarımızın üzerinde büyük etkiler bıraktı. Bu nedenle, Erbaa’ya yerleşen ve depremden etkilenen çocuklarımıza ve Erbaalı çocuklarımızla birlikte  bir nebze olsun destek olmak istedik. Maydanoz Sapları çocuk tiyatromuz depremden etkilenen çocuklarımız için sahne aldı. Çocuklarımızın yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gerçekleştirilen tiyatro oyunuyla, çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm oluşturduk. Acılarını ve travmalarını unutturmak için bu güzel etkinliğimizi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Erbaa’da Baca Deliğine Düşen Yavru Kediyi İtfaiye Kurtardı Erbaa’da Baca Deliğine Düşen Yavru Kediyi İtfaiye Kurtardı