Erbaa’da Kelkit Mahallesinde 2017 yılında başlayan stadyumda inşaatında son dokunuşlar yapılıyor. Erbaa Kelkit Mahallesinde 2017 yılında başlayan stadyum çalışmalarında büyük bir bölümü tamamlandı. Çimlendirme işlemleri tamamlanan stadyum bitme aşamasına geldi. 8 bin seyirci kapasiteli yeni stadyumun modern yapısı ve sosyal donatıları ile yeni bir yaşam alanı olması bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından Erbaa Stadyum Tribün Modernizasyonu ikmal inşaatı yapım işi ihalesi yeniden yapıldıktan sonra hızla ilerleyen inşaat neredeyse bitmek üzere son dokunuşlar yapılıyor.

Yeni ilçe stadyumunda 400 araçlık otopark var tribünlerin altında 8 adet antrenman salonu olacak. Stadyumda fuaye alanlı olacak. Stadyumda aydınlatma, koltuk montajlama, çevre düzenleme işleri devam ediyor.

Erbaa ve Bölge İlçelerde Bugün (24.02.2024) Nöbetçi Eczaneler Erbaa ve Bölge İlçelerde Bugün (24.02.2024) Nöbetçi Eczaneler

Çimlerin oturması ve toprağa uyum sağla süreci tamamlandıktan sonra, Nisan veya Mayıs gibi maçların oynanması bekleniyor.

Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)

Editör: Muhammed Özkan