Samsun’un Canik ilçesinde bulunan Gölalan Şelalesi, doğa tutkunlarının yoğun ilgisi her geçen gün artıyor. Erbaa Doğa ve Yürüyüş kulübü saklı cennet Gölalan Şelalesine yürüyüş düzenledi.

Canik’e, 19 kilometre uzaklıktaki ziyaretçilerine görsel şölenin yanı sıra doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok imkân sunuyor. Doğa tutkunu doğa severler özellikle hafta sonu cumartesi ve pazar günleri şelaleye büyük ilgi gösteriyor. Şelalenin yakında uzun araba kuyrukları oluşuyor. Bazı vatandaşlar şelale yakında ormanın içerisinde piknik yapmayı tercih ederken, bazı vatandaşlar yürüyüş yapıyor bazı vatandaşlar da şelalenin altındaki göle girerek buz gibi suda serinliyor.

Gölalan Şelalesi’nin doğal bir güzelliği olduğunun altını çizen Erbaa Doğa ve Yürüyüş Kulübü Başkan yardımcısı Sekan Atıcı, “Burası çok güzel ve hoş bir yer. Birçok insan buraya gelerek huzur buluyor. Yine de pek fazla insan burayı bilmiyor. Aslında buranın daha çok bilinmesi gerekiyor. Gerekli tanıtımlar yapılırsa daha çok ziyaretçi geleceğine inanıyorum. Ayrıca çevre düzenlemesinin yapılması konusunda da yetkililerden yardım istiyoruz.

Milli Heyecan Cumhuriyet Meydanında Yaşanacak Milli Heyecan Cumhuriyet Meydanında Yaşanacak

İnsanların burayı mutlaka görmesi lazım. Özellikle daha sakin zamana denk gelirseniz o zaman daha çok keyif alırsınız. Burada şelalenin görüntüsü ve sesi dahi insanı cezbetmeye yetiyor” dedi.

Golalalan Selalesi1

Muhabir: Hüsamettin Akçay