Erbaa’da 2 yıl aradan sonra 22’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Yaprak Festivali 5 ülkeden folklor ekiplerinin katılımı ile yapıldı. Festivalin ilk günü kortej yürüyüşünün ardından asma bağ yaprağından yapılan zeytinyağlı dolma ve baklalı dolma yemekleri yarıştı.  Erbaa Cumhuriyet Meydanında Ayşegül Pınar ve Azerin sahne aldı. Erbaa Belediyesi ve Erbaa Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 22’inci Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Yaprak Festivalinin ikinci gününde yüzme ve bisiklet yarışmaları, folklor gösterileri, atlı okçuluk ve kano gösterileri, çocuk şenliği ve konserler gerçekleştirildi. Etkinliklere MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Oğuzhan Koç ve Derya Uluğ ilçe stadında sahne aldı. Binlerce kişinin katıldığı konsere katılan vatandaşlar Oğuzhan Koç ve Derya Uluğ’un söylediği şarkılarla doyasıya eğlendi. Stadyumu hınca hınç dolduran Erbaalılar unutulmaz bir gece yaşadı.

Hep birlikte festival coşkusunu yaşadıklarını ifade eden Ertuğrul Karagöl “İnşallah Oğuzhan Koç ve Derya Uluğ hanımefendiyle bu akşam eğleneceksiniz. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum. Hepinizin mutlu ve umutlu yaşaması için daha çok çalışacağız. Sizleri çok seviyor, Cenabı Allah'a emanet ediyorum.” dedi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut festivalin büyük coşkuyla devam ettiğini ifade ederek “İyi ki varsınız. Bu coşkuyu anlamlı kılan, bugün burada yüreğinizi alıp gelerek bizleri gururlandıran siz genç kardeşlerimizsiniz. Biliyorum ki bir an önce konser başlasın istiyorsunuz ama size mutlaka ama mutlaka söylemem gereken bir şey var. Sizler ecdadınızdan miras kalan bir vatan toprağı üzerinde bugün hep birlikte tek yürek olmuş şekilde mücadele veriyorsunuz. Zor ve çetin günlerden geçiyoruz. Ama şunu hiçbir zaman unutmayacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Anadolu'da yaktığı meşaleyi bin yıl daha ışıl ışıl hür dünyaya saçacak olan sizlersiniz. O büyük liderin ve onun silah arkadaşlarının dedelerinizle birlikte kurduğu Cumhuriyet tam bir sene sonra yüz yaşına girecek. Dolayısıyla bu Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk sizlere emanet etti. Bileceksiniz ki bu emanetin şerefli bayrağı ve sancağı sizlersiniz” diye konuştu.

Başkan Coşkun, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliğine Seçildi Başkan Coşkun, TOBB Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyeliğine Seçildi

Erbaa Belediyesi ve Erbaa Kaymakamlığı tarafından organize edilen 22’inci Geleneksel ve Kültürel Yaprak Festivali 3’üncü gününde Küçük Yayla’da düzenlenen gösteriler ve konserlerle sona erdi. Festivalin son gününde Turgay Başyayla ile Elif Buse Doğan sahne aldı. Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte vatandaşlar konserlerle doyasıya eğlendi. Festivale Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, belde belediye başkanları, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. . Sunuculuğunu Ece Pirim ve Kasım Alper Özdemir’in yaptığı festival konserlerin ardından festival meşalesinin söndürülmesiyle sona erdi.

Festivalin hep coşku ve heyecanla hatırlanmasını arzuladıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Organizasyonda bizleri hiç yalnız bırakmadınız. Emeği geçen bir çok arkadaşımız oldu. Temizlik işçisinden, şefine, müdürüne, güvenlik görevlisine, emniyetine, jandarmasına Erbaa’yı seven Erbaa’nın evlatlarının hepsi bu festivale değer kattı. Emek harcadı, zaman ayırdı. O yüzden ben sonsuz şükranlarımı sunuyorum sizlere. İnşallah herkes kazasız belasız şekilde evlerine ulaşır. Bu festivali hep böyle mutlu bir şekilde, coşkulu bir şekilde duydu heyecanla hatırlarsınız. Biz Erbaa’yı çok seviyoruz. Erbaa’ya sizlere, bölgeye hizmet etmekten dolayı da; hep üstüne basa basa söylüyorum şeref duyuyoruz. İnşallah daha güzel etkinliklerde beraber olacağız. Daha mutlu günlerde, daha umutlu günlerde buluşmak dileğiyle hepinizi çok seviyor, Allah’a emanet ediyorum” dedi.