Husumetlisini Ayağından Vurdu, Kavgayı Ayırmaya Çalışanı Öldürdü Husumetlisini Ayağından Vurdu, Kavgayı Ayırmaya Çalışanı Öldürdü

Kapaklı'da önceki gece Gökay Atamaca ile arkadaşı İ. M.T. iddiaya göre, alkol aldıktan sonra motosikletle sokakta dolaşarak yüksek ses çıkarıp, gürültü yaptı. Sokaktaki seslerden rahatsız olan baba ile kızı, Gökay Atamaca ile arkadaşı İ. M.T. çok gürültü yaptıklarından dolayı uyardı. Bunun üzerine taraflar arasında tartışma başladı, ardından da kavga ettiler. Kavga sonrası Gökay Atamaca ile İ.M.T. sokaktan ayrılırken, baba ile kızı ise polise haber verdi.
İhbar üzerine polis İ.M.T.'nin idaresindeki motosiklete Kapaklı-Çerkezköy kara yolu üzerindeki Yünsa uygulama noktasında 'dur' ihtarında bulundu. İhtara uymayan 2 kişinin bulunduğu motosikleti  takibe alındı. Takip esnasında polisler iddiaya göre uyarı ateşi açtı. Ters yöne girerek motosikletten düşen Gökay Atmaca, ağır yaralandı, sürücü de kendisini durdurmaya çalışan polis aracına çarptı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri yaralanan Gökay Atamaca ile İ.M.T.'yi Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne götürdü. Durumu ağır olan Atmaca, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Doktorların, ölen Atmaca'nın omzunda ateşli silah izi olduğu yönünde rapor vermesi üzerine Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı ile İl Emniyet Müdürlüğü adli ve idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında olay gecesi ateş açtığı belirtilen 2 polis memurunun ifadelerine başvuruldu. Polis memurları işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Polislerden biri, savcılık soruşturmasında serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkarılan diğer polis memuru da adli kontrolle serbest kaldı.
Yaralanan İ.M.T.'nin hastanede tedavisi sürerken, Gökay Atamaca Çerkezköy İstasyon Mezarlığı'nda toprağa verildi.