O gün bizi katledecekti.  Bana satır attı ancak satır duvara saplandı. Satır bana gelseydi şu an burada olmayacaktım” dedi. Mahkeme heyeti, suçun haksız tahrik altında işlendiği, sanığın sabıka kaydı olmaması ve yargılama sürecinde pişman olduğunu gösteren davranışlar nedeniyle müebbet hapis cezasında indirim uygulayarak 12,5 yıl ile cezalandırılmasına karar verdi. Olay, 3 Aralık 2022'de ilçeye bağlı Gündoğdu Mahallesi Kayapınar Sokak'ta meydana geldi. Bahçede çalışan Hasan Tezcan (65) ile yeğeni Soner Tezcan arasında husumet nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Soner Tezcan, amcası Hasan Tezcan'a vurmaya başladı. Sesleri duyarak pencereye çıkan Tamer Tezcan, olayı görüp tabanca ile 5 el ateş etti. Mermilerin isabet ettiği Soner Tezcan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Tamer Tezcan ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

Orman Genel Müdürü Karacabey'den 'Yangın Riski' Uyarısı Orman Genel Müdürü Karacabey'den 'Yangın Riski' Uyarısı

Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, Tamer Tezcan hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istendi. İddianameyi kabul eden Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın karar duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Tamer Tezcan, maktulün ailesi ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz verilen Soner Tezcan’ın eşi ve çocukları Tamer Tezcan’ın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

BABAMI KANLAR İÇİNDE GÖRÜNCE TABANCAMI ALDIM’

Duruşmada dinlenen tutuklu sanık Tamer Tezcan olay gününü anlattı. Tezcan, “Daha önce hayvanlar konusunda tartışma yaşanmıştı. Ben de herhangi bir sorun olmaması için bahçeye çıktım ve aşağıda Soner Tezcan’ın abisi ile karşılaştık. Soner Tezcan’ın elinde satır vardı ve ‘Babanızı kestim hepinizi keseceğim’ dedi. Babamı kanlar içinde görünce ben de ruhsatlı tabancamı aldım. Bana küfür ve tehdit ettiler. O gün bizi katledecekti. Bana satır attı ancak satır duvara saplandı. Satır bana gelseydi şu an burada olmayacaktım” dedi.

Kaynak: DHA