2kilogramçilek

8su bardağıtoz şeker

1çay kaşığı (tepeleme)dövülmüş limon tuzu(arzuya göre 1 adet limonun suyu)

1tatlı kaşığıtereyağ

Çilek Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

Ebrar Yaşar: “Çilekleri bol suyla yıkayın ve sapları kopartın. Erbaa pazarından aldığımız çilekleri bi güzel tencereye çileklerin bir kısmını dizin, toz şekeri üstlerine serpin. Daha sonm beyaz şeker ve çilek bitene dek aynı işlemi uygulayın. Tencerenin kapağını kapatın ve minimum 8 saat, ideal olarak 1 gece boyunca bu şekilde bekletin.

Bekleme süresinin sonunda çilekler oldukça fazla su salmış ve şeker tamamen erimiş olacak.

Eğer çilekleriniz yeteri kadar su salmamışsa, 1 çay bardağı kadar su ekleyebilirsiniz. Suyunu salmış olan çilekleri ocağa alın ve ara ara narince karıştırarak, kaynayana dek pişirin.

Kaynamaya başlayınca daha az köpürmesi için 1 tatlı kaşığı tereyağını ekleyin ve altını kısın ve 30- 35 dakika kadar kontrollü olarak pişirin. Kaynama süresinin sonunda doğru dövülmüş limon tuzu veya limon suyunu ekleyin ve 2 dakika kadar daha pişirip, ocaktan alın.

Erbaa’da El Frenini Çekmeyi Unutan Kadın Sürücü Aracının Arasında Kaldı Erbaa’da El Frenini Çekmeyi Unutan Kadın Sürücü Aracının Arasında Kaldı

Sterilize edilmiş bir kavanoza doldurun ve kapaklarını kapatıp ters çevirin. Soğuduktan sonra dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Afiyetler olsun” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi(Özel)