Turizm projeleri kapsamında Zile Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak, tarihi Zile Kalesi’nde turistlerin ziyaretine açılan “Veni Vidi Vici Zile Kent Müzesi" vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen  yerli ve yabancı tursitler Zile’yi ziyaret ederek, Amasya Caddesi, Çarşı Park, Zile Belediyesi Kültür Sanat Konağı ve Zile Kalesi ve Kent Müzesi’ni geziyorlar.

Zile ilçesine yerlive yabancı tursit sayısında artış yaşandığını söyleyen Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, "Ziyarete gelen vatandaşlarımıza bilgilendirme yapıyoruz. Müzemize ve rekreasyon çalışması yapılan kalemize yoğun bir ilgi var. Ziyarete gelen vatandaşlarımıza müzemizde bulunan bölümlerle, Amasya Caddesi’ndeki sivil mimari yapılar ve konaklarımız hakkında bilgilendirme yaparak buradan, Zile’nin kültürü ve geleneksel yaşam biçimi hakkında bilgi sahibi olarak ayrılmalarını sağlıyoruz. Geçmişi geleceğe taşıyan müzemizin ve kalemizin Zile’ye artı bir değer kattığını görmekten çok memnunum" dedi. 

Bakan Güler, Ege Ordusu Ve 2'nci Ana Jet Üs Komutanlıklarını Ziyarette Bulundu Bakan Güler, Ege Ordusu Ve 2'nci Ana Jet Üs Komutanlıklarını Ziyarette Bulundu