Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Manisa, İzmir, Isparta, Gümüşhane, Gaziantep, Kocaeli, Şanlıurfa, Siirt, Malatya, Muğla, Eskişehir, İstanbul, Kilis, Mersin, Batman, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Balıkesir, Osmaniye, Kütahya, Sakarya, Kırıkkale, Trabzon, Çorum, Karabük, Denizli, Edirne, Çanakkale, Hatay, Adana, Antalya, Bitlis, Tekirdağ ve Zonguldak'ta eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Sibergöz-10' operasyonlarında 144 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerden 54'ü, ödeme ve bilişim sistemleri suçlarıyla mücadele kapsamında 14 il merkezli 20 ilde, 48'i yasa dışı bahisle mücadele kapsamında 4 il merkezli 8 ilde, 33'ü çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında, 9'u suç gelirleriyle mücadele kapsamında 3 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Şüphelilerden 19'unun 0-5 yıl arası, 2 şüphelinin ise 5-10 yıl arası kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı tespit edildi.

Turgut Altınok: Başkent'te Sanat Adına Bir Şey Kalmadı Turgut Altınok: Başkent'te Sanat Adına Bir Şey Kalmadı

Operasyonlarda 4 mesken, 10 arsa, 1 özel tekne, 3 lüks marka araç ve 2 motosiklete el konuldu. 850 bin dolar değerinde kripto varlığa, 3 adet kripto varlık soğuk cüzdanına, 4 milyon 210 bin TL, 101 bin 634 dolar ve 101 bin 090 Euro'ya, tabancalara, muhtelif miktarda uyuşturucu maddeye, çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)

Editör: Muhammed Özkan