Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçirdiği rahatsızlık sonrası tedavi gördüğü Bartın Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Ulukaya köyü eski muhtarı Sadık Özkan’ın (71) Bartın’ın Ulus ilçesi Ulukaya köyündeki cenaze namazına katıldı. Bakan Tunç’a, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz ve protokol üyeleri eşlik etti. Bakan Tunç, cenaze törenini ardından Amasra ilçesine geçerek iftar programına katıldı.

16 Yaşındaki Sinan Hayvan Otlatırken Uğradığı Silahlı Saldırıda Öldü 16 Yaşındaki Sinan Hayvan Otlatırken Uğradığı Silahlı Saldırıda Öldü

Amasra İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne ait spor salonunda AK Parti İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Bakan Tunç, gerçek belediyeciliğin 1994 yılında İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la başladığını söyledi. Bakan Tunç, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin yönetimindeki İstanbul'u, yaşanılamaz hale getirilmiş olan İstanbul'u Recep Tayyip Erdoğan devralmış ve bir dönemini bile tamamlayamadan şiir okudu diye iktidarlardan indirdiler. O kısa dönemde İstanbul'u yaşanılır hale getirdiği için millet onu başbakan yaptı. Millet ona, 'parti kur arkandayız' dedi. İstanbul’da doğan o gerçek belediyecilik 2002 yılında AK Parti’nin iktidara gelmesiyle beraber 81 vilayetimize, hem ülkemize eser ve hürmet siyaseti olarak yayıldı. Türkiye'nin 81 vilayetin fiziki kalkınmasını, altyapı sorunlarını, yollarını, otobanlarını, barajlarını, üniversitelerini, KÖYDES, BELDES projeleriyle yaşanılan yerlere daha müreffeh hale getirdik. Dünya projeleriyle ülkemizi tanıştırdık. Ülkemizin fiziki kalkınmasını sağlarken, bir taraftan da demokrasi mücadelesi verdik. Türkiye'nin gelişimini, kalkınmasını istemeyenler, terörle mücadelede başarılı olmasını istemeyenler boş durdu mu? Durmadı. Hep müdahalelerle karşı karşıya kaldık. Partimizi kapatmaya bile kalktılar. 367 krizlerini e-muhtıralar, gezi olayları, 17-25 Aralık emniyet, yargı darbe girişimi, terör olaylarının artırılması, hendek kazmalar, sonrasında 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kaldık. Tüm bu engelleri sizin desteğinizle aşmayı başardık. Milletimizin desteğini almayı başardık. Hem o engelleri aştık, hem ülkemizin kalkınmasını sağladık. O nedenle biz milletimize şükran borçluyuz. Onlara ne kadar hizmet etsek azdır. İnşallah önümüzdeki dönemde de önce insan demeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: DHA