Herkes kendi içinde bulunduğu toplumla, milletle iftihar edebilir. Devletiyle gurur duyabilir. Dünyanın en büyük şantiyesi şimdi deprem bölgesinde. İşler başlarken saydırmıştım, 1240 yerde şantiye vardı. Dün akşam arkadaşlardan bir daha rapor aldım. 2 binin üzerinde şantiyemiz var" dedi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kurban Bayramı nedeniyle Kayseri Valiliği'nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, "Bugün yine bir güzel kurban arifesindeyiz. İnşallah bayramı da hep birlikte idrak ederiz. Cenabıallah nice Kurban Bayramlarına, Ramazan Bayramlarına, Cumhuriyet Bayramlarımıza, dini ve milli bayramlarımızın olduğu o güzel günlere eriştirir, diye de dua ediyorum. Bayramlar Kayseri'de hakkıyla yaşanıyor. Gerek dini gerekse milli bayramlarımız. Bugün herkes kabristana koşuyor. Geçmişlerine Fatihalar okuyor. Ziyaretler yapıyor. Sonra da eşini, dostunu arıyor. Helalleşiyor, bayramlaşıyor. Bu güzel adetleri sonuna kadar devam ettiriyoruz. Allah elimizden bu güzel adetleri almasın. Bu örfleri elimizden almasın. Millet olmanın gereği bu zaten. Bunları yitirirsek geriye çok bir şey kalmıyor. Bunun da tabii ki coşkusunu, sevincini hep birlikte yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Yetişkin, Basın Bayramı’nda Gazetecilerle Bir Araya Geldi Başkan Yetişkin, Basın Bayramı’nda Gazetecilerle Bir Araya Geldi

'BİZİM BÜYÜMEMİZ, GÜÇLENMEMİZ, DÜŞMANLARA KORKU SALIYOR

Bin yıldır bu coğrafyada yaşandığını aktaran Bakan Özhaseki, "'Coğrafya kaderdir' diye meşhur bir söz var. Evet bu coğrafyada yaşıyoruz. Bin yıldır varız. Bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Gittikçe de gelişiyoruz, büyüyoruz. Bizim büyümemiz, güçlenmemiz, düşmanlara korku salıyor. Dostlarını elbette ki memnun ediyor. Bu coğrafyada yaşamanın bir tek şartı var. İkinci bir şartı yok. O da güçlü olmak. Eğer güçlü olursanız dimdik durursunuz, yaşarsınız kimse size yan bakamaz. Ama zayıf olursanız üzerinize oyunlar kurulmaya başlanır. Şöyle etrafımızdaki ülkelere bir bakın. Ağzı tatlı kaç tane ülke var? Akşam insanların evine huzurla gidebildiği, bombaların patlamadığı, kaç tane ülke var? Hele hele böyle bir bayram arifesinde biz ülkemiz için bu sevinci dile getirirken, bir taraftan da Filistin'de, Gazze'de yaşananları gördükçe adeta insanlığımızdan utanıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: DHA