Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da deniz dolgusu üzerine inşa edilen Şehir Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulundu. Çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi alan Karaismailoğlu, daha sonra açıklama yaptı. Karaismailoğlu, "Türkiye'ye yayılmış örnek şehir hastanelerinin en güzellerinden biri Trabzon'umuzda kuruluyor. 280 bin metrekarelik alanda inşa edilen Trabzon Şehir Hastanemiz; kentin sağlık hizmetlerinin çok daha yüksek standartlarda ve modern koşullarda verilmesi amacıyla hayata geçen, Trabzon'un sağlık altyapısının gücüne güç katacak bir proje. 1461 yatak kapasitesiyle Trabzon'u, bir sağlık merkezine dönüştürecek. Ayrıca şehir hastanemizi bölgede olabilecek en büyük depremlerde dahi hasar almayacak şekilde inşa ediyoruz. Hastanemizin temelinde 762 sismik izolatör yer alıyor. Yapım çalışmalarımızı, hastanemizi 22 Şubat 2025 tarihinde hizmete vermek üzere hızla ve başarıyla sürdürüyoruz" dedi.

'AK PARTİ VAKİT KAYBETMEYİ SEVMEZ'

Deprem bölgesindeki üreticilerle dayanışmak için 'kiler' açıldı Deprem bölgesindeki üreticilerle dayanışmak için 'kiler' açıldı

Trabzon Şehir Hastanesi'ne hafif raylı sistem projesini de bağlayacaklarını duyuran Karaismailoğlu, "Biliyorsunuz; AK Parti hükümetleri vakit kaybetmeyi sevmez. Milletine, ülkesine hizmet için bir dakikayı bile boşa harcamaz. Biz de hiç hız kaybetmeden Trabzon'un geleceğinin, projelerimizin, işlerimizin başındayız. Madem Trabzonlular yola doğru adam ile devam diyor; biz de elbette durmayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Parti kadroları olarak bugüne kadar neyin sözünü verdiysek; onu yaptık" diye konuştu.

6'lı masadakilerin terörle iş birliği yaptığını söyleyen Karaismailoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğindeki AK Parti'nin hizmet ve eser siyaseti anlayışıyla hiç kimse ama hiç kimse yarışamaz. Bugün 2002 Türkiye'si ile kıyaslanmayacak bir konuma geldik; çok şükür. Yılların ihmaline son verirken; diğer yandan ülkemizi geleceğe taşıyan, çağ atlatan nice projelere imza attık. Yüzyılda yapılabilecek işleri 21 yıla sığdırdık. Şimdi de bu yüzyıl, 'Türkiye Yüzyılı' olacak diyoruz. CHP'nin başını çektiği masanın etrafında oturanlar, milletimizin çıkarlarını bir kenara bırakmış, terör örgütleriyle kol kola girenlerle iş birliği yapmıştır. Halka hizmet etmenin, Hakk'a hizmet etmek olduğuna inanıyoruz" dedi.