Burada konuşan Bakan Bak, "'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi'yle son 5 yılda 10 milyon çocuğumuza yüzme öğrettik. Herkesi yüzme havuzlarına, spor salonlarına, merkezlerimize bekliyoruz. Çocukların evde oturmasını istemiyoruz. Bu sene 50 gençlik kampımızda yaklaşık 250 bin gencimizi misafir edeceğiz" dedi. Bahçelievler Stadyumu'nda, GSB Spor Yaz Okulları ve GSB Engelsiz Yaz Spor Okulları Açılış Şenliği düzenlendi. Törende, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır konuşma yaptı. Şenlikte çok sayıda öğrenci, veli ve davetliler de yer aldı.

“SON 5 YILDA 10 MİLYON ÇOCUĞUMUZA YÜZME ÖĞRETTİK"

Konyaspor Teknik Direktörü Çamdalı: Karakterli bir takım yaratmaya çalışıyoruz Konyaspor Teknik Direktörü Çamdalı: Karakterli bir takım yaratmaya çalışıyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, son yıllarda yapılan çalışmalara değinerek “Türkiye, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde son 22 yıldır spor tesisleri, stadyumlar, spor salonları yüzme havuzlarına büyük yatırımlar yaptık. Ve bunun sonuçlarını görmeye başlıyoruz. Yine Gençlik ve Spor bakanlığı olarak “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi" yaparak son 5 yılda 10 milyon çocuğumuza yüzme öğrettik. Herkesi yüzme havuzlarına bekliyoruz. Herkesi spor salonlarına bekliyoruz. Herkesi sahalara bekliyoruz. İstanbul'da, Valimizle beraber okul spor kulüpleri kurduk. Onlarla beraber pek çok aktiviteler yaptık. Sporu tabana yaymaya devam ediyoruz. Yine gençlik gençlik merkezlerimizden, sayısı 500, yaz okulu açıyoruz. Velilerimiz dinlesin, çocuklarınızı getirin; orada müzik, drama, tiyatro gibi çeşitli etkinlikler var. Dene-yap atölyeleri her zaman hazır. Gençlerimizin evde oturmasını istemiyoruz. Çocuklarımızın evde oturmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA