İki Grup Arasında Çıkan Kavgayı Ayırmak İçin Ezan Okudu İki Grup Arasında Çıkan Kavgayı Ayırmak İçin Ezan Okudu

Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi Muhtarı Fatma Tunçezer, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yeniden aday oldu. Tunçsezer, 5 adayın yarıştığı seçimlerde, 2 bin 659 seçmenden, bin 570’inin oyunu alarak yeniden muhtar seçildi.

Tunçsezer, mazbatasını almayı beklerken, azası Nejat Tatlıcıoğlu'nun seçim broşüründe adının yanında yazan lakabı olan 'Boza' ifadesinin, broşüre bakılarak matbaa tarafından seçim pusulasına da yazılması nedeniyle, yapılan itiraz sonucu, İl Seçim Kurulu tarafından muhtarlığının düşürüldüğünü öğrendi. Tunçsezer yaşadığı şoku şu sözlerle anlattı:

"Pusulada adını aza olarak yazdığımız arkadaşın babası, yıllar önce burada tatlıcıydı. Kendisi vefat edince, oğlu Nejat Tatlıcıoğlu’nun lakabı ‘Boza’ olarak kaldı. Kendisi de seçim çalışmalarında dağıttığımız reklam afişlerinde, isminin yanına ‘Boza’ ibaresini yazdırmış. Oy pusulası basılırken, kendisinin de benim de haberim olmamasına rağmen, matbaacının da gözünden kaçarak, isminin yanına parantez içinde ‘Boza’ yazılmış. Biz de fark edemedik. Seçim başlamadan önce biz de pusulamızı sunduk. Herhangi bir sıkıntı görülmedi. Sonradan öğrendim ki bir tutanak tutulmuş, ama benim bu durumdan da sonradan haberim oldu" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA