Kazada Berat P. yaralanırken, arkasındaki Aleyna Çelebi (17) yaşamını yitirdi. Olay, dün öğle sularında Mamak Ortaköy Mahallesi'nde yaşandı. 19 Mayıs Bulvarı'ndan Ortaköy Mezarlığı'na dönen O.A. idaresindeki hafriyat kamyonu, emniyet şeridinde seyir halinde olan Berat P.'nin kullandığı motosiklete çarptı. Kazada Berat P. hafif yaralanırken, arkasındaki Aleyna Çelebi hayatını kaybetti. O.A. ile Berat P. gözaltına alınırken, Aleyna Çelebi'nin cenazesi bugün öğle vakti Ortaköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

'YENGEME TEHDİT MESAJLARI ATMIŞ'

Aleyna'nın kuzeni Oray Çelebi, "Dün öğle saatlerinde arkadaşı çağırıyor mu veya zorla mı götürüyor bilmiyoruz; ama motosikletle alıp, götürüyor. Ortaköy Mezarlığı girişinde hafriyat kamyonunun altına giriyor. Kaza esnasında sürücü kendini atarak mı kurtuldu bilmiyoruz; çok fazla soru var. Kuzenim, kamyonun altında 40 metre sürüklenmiş. Söylenenler bunlar. Ailecek o arkadaşı ile görüşmesini istemiyorduk. 'Senin için doğru kişi değil' diyorduk ama maalesef söz geçiremedik ve kaybettik.

Öldürdüğü Eşini Tehdit Ettiği Gerekçesiyle Hakkında Dava Açılmış Öldürdüğü Eşini Tehdit Ettiği Gerekçesiyle Hakkında Dava Açılmış

Kaynak: DHA