Anlaşma dahilinde Sürat Kargo, A Milli Erkek Futbol Takımı’nın 2 yıllığına destek sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşması için TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki gerçekleştirilen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, sponsor firmanın genel müdürü Cem Oğuz, TFF Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve A Milli Erkek Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella katıldı. Sponsorlukların kendileri için son derece önemli olduğuna dikkat çeken TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Sponsorlarımızı biz sponsor olarak görmüyoruz. Onlar bizim iş ortaklarımız. Son derece önemsiyoruz. Elimizden gelen her türlü katkı ve desteği veriyoruz. FIFA ve UEFA sıralamasında yükselişe geçen milli takımımıza sponsor olunması son derece anlamlı. Tüm Avrupa’dan vatandaşlarımız turnuvaya yoğun ilgi gösterecek. Ev sahibi gibi maçlara çıkacağız. Başta Almanya olmak üzere Avusturya, Hollanda ve Belçika gibi farklı ülkelerden gurbetçi vatandaşlarımız A Milli Takımımızı bekliyor. Montella göreve geldikten sonra FIFA ve UEFA sıralamasında yükselişe geçen milli takımımız, inşallah şampiyonada da yükselişine devam edecek. Buna inancımız tam. Hamit Altıntop ve Mustafa Eröğüt, milli oyuncularımızı yakından takip ediyor. Montella, gerek yurt içi gerek yurt dışında oyuncularımızı yerinde takip ediyor. Milli takımımızın EURO 2024’e en iyi şekilde hazırlanması için her türlü tedbiri aldık. 2032 yılında İtalya ile birlikte ev sahipliği yapacak olduğumuz şampiyonada hedefimiz Avrupa şampiyonu olabilmek. Genç bir takımız. Alt yaş gruplarındaki milli takımlar ile de yakından ilgileniyoruz. Kulüplerinde şampiyon olan Arda Güler, Hakan Çalhanoğlu ve Yunus Akgün’ü tebrik ediyorum. Geçen sene İstanbul’da ev sahipliği yaptığımız Şampiyonlar Ligi finalinde Hakan, takım kaptanı olarak sahaya çıkmıştı. Bu sene de iki Türk oyuncu finalde sahaya çıkacak. İkisi de bizim göğsümüzü kabartacaklar. Şampiyonlar Ligi kupası bir milli futbolcumuzun elinde kalkacak. İkisine de başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İspanya 3-0 Hırvatistan İspanya 3-0 Hırvatistan

BÜYÜKEKŞİ: BÜTÜN HEDEFİMİZ ALTYAPI VE YENİ TRANSFER EDİLECEK İSİMLERİN GENÇ OLMASI

Çok genç bir kadroya sahip olduklarını belirten Büyükekşi, Çok genç oyuncularımız var. Başta Arda, Kenan Yıldız, Can Uzun ve Semih Kılıçsoy gibi. Bu oyuncular 18 yaşında. Şu anda EURO 2032’ye 8 yıl var. Bu oyuncular orada 26 yaşında olacak. 20, 22 yaşında oyuncularımız var. Diğer taraftan da futbolla ilgili altyapıya önem veriyoruz. Süper Lig takımlarına akademi zorunluluğu getirdik. Bütün takımların altyapısının hoca eğitimini tamamladık. Herbirinde 11’er hoca eğittik. Bugün 15 yaşında olanlar da o zaman 23 yaşında olacak. Şimdiden hazırlanıyoruz. Yabancı sayısını 12’ye düşürdük. 14 Türk olacak. Kadro sayısını 26’ya çıkarttık. Takımlar 3 kulvarda mücadele ediyor. 5, 6 oyuncuyu A takıma alabilirler. 23 yaş altı oyuncu oynatmak konusunda, alt liglerde mecburi oynatma kuralı getirdik. Süper Lig’de 23 yaş altında yabancı alırsanız fon ödemezsiniz dedik. Süper Lig, Avrupa’nın en yaşlı ligi. Bütün hedefimiz altyapı ve yeni transfer edilecek isimlerin genç olması. Teknik ekibimize, hocamıza ve oyuncularımıza güveniyoruz” şeklinde konuştu.

CEM OĞUZ: ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEK OLMAK İSTİYORUZ

Geçtiğimiz yıl A Milli Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru olduklarını hatırlatan Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, “Katıldığımız ikinci basın toplantısı. Geçen sene kadın takımımıza ana sponsor olarak başlamıştık. Milli takımımız; zorlu mücadele ve çetin bir yolculuktan geçerek üst üste 3, toplamda 6’ncı kez Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Bu yaşaması zor bir durum. Ben de bir işletmenin kaptanı olarak benzerlikler görüyorum. Yakın zaman milli takımımızı Avrupa yolcuğuna uğurlayacağız. İstikrarlı başarısını sürdüreceğine eminiz. Futbol sadece futbol değildir. Futbol, paylaşmaktır. Kimi zaman hüznü paylaşmaktır. Kimi zaman rol model olmaktır. Onlara elimizden geldiğince destek olmak istiyoruz. Başarının en güçlü faktörü sürat. Biz de sürat katmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA