Kazada Ölen Mühendis, Son Yolculuğuna Bursaspor Formasıyla Uğurlandı Kazada Ölen Mühendis, Son Yolculuğuna Bursaspor Formasıyla Uğurlandı

Duruşmaya katılan Bayar'ın babası Mehmet Bayar ise sanıklara tepki göstererek, "Görüntülerden izlediğim kadarıyla 3 sanık da oğlumu canice bıçaklayarak öldürdü. 17 bıçak darbesi, vicdansızlıktan başka bir şey değildir. Bunları insan olarak görmüyorum" dedi. Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda geçen ocak ayında, Fatih Bayar ve arkadaşı Yasin Tümer (36) ile Burak Zeren, kardeşi Tunahan Zeren ve Faruk Yaşar arasında tartışma çıktı. İki grup arasındaki arbedede 2'si ölümcül 17 kez bıçaklanan Fatih Bayar ve 6 kez bıçaklanan arkadaşı Yasin Tümer yaralandı. Yaralılardan Yasin Tümer Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, Fatih Bayar ise Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Fatih Bayar, kurtarılamadı.

2 KARDEŞ TUTUKLANDI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, çevredekilerin cep telefonuyla görüntülediği kavganın şüphelisi olduğu tespit edilen Burak Zeren, Tunahan Zeren ve Faruk Yaşar'ı kısa sürede yakaladı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Zeren kardeşler tutuklanırken, Faruk Yaşar adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmasını tamamlayıp, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açtı. İlk duruşmaya tutuklu sanıklar Burak Zeren, kardeşi Tunahan Zeren ile tutuksuz sanık Faruk Yaşar'ın yanı sıra Yasin Tümer ve Fatih Bayar'ın ailesi katıldı.

Kaynak: DHA